“A co by było gdyby…?”

Czy często łapiesz się na wracaniu do przeszłości i myśleniu co by było gdyby? Generalnie najczęściej zdarza się nam to w trudnych momentach w naszym życiu. Niezależnie od naszej aktualnej życiowej sytuacji zaczynamy rozważać czy jednak nie lepiej byłoby gdybyśmy jednak wybrali tę drugą opcję… Nierzadko powoduje to u nas rozdrażnienie, co w konsekwencji doprowadza nas do permanentnego niezadowolenia z naszego życia. Czy to gdybanie jest nam serio potrzebne?

 

Zakładając bloga Klekotka, bardzo długo zastanawiałam się nad jego nazwą. Wiedziałam co chcę przekazać swoimi słowami. Miałam jasno określony cel. Chciałam Wam pokazać jak ważna jest motywacja, inspiracja i upór w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Chciałam pokazać jak bardzo ważne jest nie poddawanie się. Jak ważna jest ta droga, którą idziemy. Myślałam nad nazwą i gdzieś w głowie pojawiały się pomysły typu “motywacja każdego dnia”… No ale w sumie ile jest takich blogów w sieci? Około mnóstwa. Rozważając swój cel, swoją dotychczas pokonaną drogę, postanowiłam po prostu w tym wszystkim być sobą. Tak właśnie! Niezależnie od tego jak ktoś na to zareaguje – powiedziałam głośno: jestem Klaudia Klekotka. I właśnie tą samą Klaudią Klekotką pozostanę.

 

Moja misja jest jasna. Chcę pokazać Ci, że nikt nie ma prawa mówić Ci kim masz być. Nikt nie ma prawa zabierać Ci twoich marzeń. A Ty masz zrobić wszystko żeby je zrealizować. Masz być w tym wszystkim sobą – i NIGDY, absolutnie PRZENIGDY się nie poddawać. Szczególnie w tych momentach kiedy jest CI ciężko. Trudne chwile są szczególnie dla Nas cenne. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że gdyby nie trudne i ciężkie momenty – nie wiem czy teraz byłabym w tym miejscu, w którym jestem. Nie wiem czy byłabym tu we Wrocławiu, czy studiowałabym to, co na prawdę lubię, czy powstałby ten blog, czy wyglądałabym tak jak teraz… czy byłabym szczęśliwa…?

 

My kobiety mamy szczególną tendencję do wracania do tego co było. Trudne chwile tylko nam w tym sprzyjają. Zaczynamy rozmyślać “mogłam zostać w rodzinnym mieście, byłoby mi łatwiej…”, “mogłam dać mu jeszcze jedną szansę…” . I tak w kółko. Ale po co? Czy to nie jest aby tak, że my zawsze chcemy mieć to, czego aktualnie nie mamy? Czy to nie jest tak, że chcemy być w miejscu, w którym teraz być nie możemy? Generalnie my Polacy mamy taką tendencję do wiecznego niezadowolenia, o czym pisałam już we wpisie Rozejrzyj się, a dostrzeżesz to, co innym trudno zobaczyć. Chodzimy i marudzimy, bo za mocno słońce świeci, a za chwile się wściekamy, bo zaczęło padać. Ale już najgorzej jest jak cofamy się do przeszłości i zaczyna się podróż po naszych wyborach, czy aby na pewno były one trafne…

 

Kolejny raz wracasz z pracy, mając serdecznie dość swoich obowiązków i tamtejszego otoczenia? Siadasz i ze łzami w oczach wracasz do momentu, w którym podjąłeś tę, a nie inną decyzję. I szlag Cię trafia bo cholera nie tak miało być! I wtedy właśnie myślisz, co by było gdyby? A może ta druga opcja byłaby lepsza? A może teraz byłabym serio szczęśliwa? A może… ? A może warto na to spojrzeć po prostu z innej strony?

 

Ja wychodzę z założenia – NIC nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko ma swój sens. I nawet jeśli Ty w danej chwili tego nie widzisz, to uwierz mi, że tak jest. Bo skąd wiesz co czeka Cię za 10 lat? Skąd wiesz, czy to co robisz teraz nie będzie miało wpływu na to, co będziesz robić w przyszłości? Bywało, że wielokrotnie gdybałam co by było, gdybym została w swoim rodzinnym mieście… Wielokrotnie nie mając już sił – byłam na siebie zła za swoje wybory. Ale z biegiem czasu zaczęłam doceniać chwilę teraźniejszą. Zaczęłam się skupiać na tym co jest TERAZ, a nie na tym co BYŁO.

 

Zdajesz sobie sprawę, że czasu nie cofniesz? Zdajesz sobie sprawę, że Twoje lamenty i płacze nad przeszłością nic Ci nie dadzą? Wiesz, że jedyne co powinieneś robić w obecnej sytuacji to skupiać się na tym co jest TU i TERAZ? Nie myśl kategoriami “jeszcze tylko zdobędę świat i będę szczęśliwa”. Ty masz być JUŻ szczęśliwa. Nie jutro. Nie za rok. TERAZ i TU.  Czy ta chwile nie jest wyjątkowa? Czy ten zapach i smak kawy nie jest jedynym w swoim rodzaju?Zastanów się. Nasze życie składa się z pojedynczych chwil. To od Ciebie zależy jakie ono będzie. Jeśli będziesz pielęgnować każdy moment swojego życia – będziesz szczęśliwy. Delektuj się chwilą. Wyznacz sobie cele – dąż do nich. Nie poddawaj się. Ale nie zatracaj się w ciągłym biegu “za czymś”. Po prostu skupiaj się na tym co robisz i czerp z tego prawdziwą radość. Nie myśl o przeszłości. To nic nie da. Z pewnością znasz ten schemat: “jeej w liceum było taaak fajnie”. A co myślałaś w liceum? “Po cholerę mi ta matematyka?! Pójdę na studia to uwolnię się od przedmiotów, których nie lubię”. Znajome? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma?

 

Życie jest tu i teraz. Nie oglądaj się za siebie. Patrz w przyszłość ale ciesz się teraźniejszością. Planuj ale nie biegaj – nie za wszelką cenę. Walcz o swoje – ale nie krzywdź nikogo po drodze. Ciesz się chwilą. Ciesz się tym co masz. Nie gdybaj. Tego co było – nie zmienisz. Tylko to, co zrobisz TERAZ będzie miało wpływ na to, jakie będzie Twoje jutro.

Spread the love
  • 58
    Udostępnienia